Přeskočit navigaci

Představení školky

Naposledy upraveno 8. 10. 2020 v 15:52.

Mateřská škola vznikla na přání rodičů - zájemců o waldorfskou předškolní výchovu. Zřizovatelem je obecně prospěšná společnost (nezisková organizace), mateřská škola spadá pod organizaci Waldorfská škola České Budějovice - mateřská škola, základní škola a střední škola o. p. s.

Financování školy probíhá jako u "standardních škol" jednak formou státních dotací. Takto získané prostředky jsou ale v porovnání s financováním státních škol nižší a dofinancování je řešeno mimo jiné i školným. V zájmu zpřístupnění všem sociálním vrstvám, je snaha výši školného minimalizovat a prostředky získávat i z dalších zdrojů (dary, granty atd.). Podrobnější informace o financování a o možnostech podpory školy jsou v samostatném článku - zde.

Pro aktuální školní rok 2020/2021 (září 2020 až srpen 2021) je školné v mateřské škole 2.950 Kč měsíčně (12 měsíců = 35.400 Kč ročně).

Mateřská škola sídlí v Rudolfově ve vilce obklopené prostornou zahradou. Budovu má o.p.s. v dlouhodobém pronájmu. Prostory byly zachovány, ale prodělaly rozsáhlou rekonstrukci. V přízemí je šatna dětí, dvě třídy, výdejna stravy a sociální zařízení. V podkroví je ložnice, kancelář a nová třída se sociálním zařízením. Při rekonstrukci a vybavování školy byl kladen důraz na vytvoření esteticky příjemného a podnětného prostředí pro děti.

Díky poskytnutí dotace nadačního fondu Software AG Stiftung, stavebnímu projektu architekta Milana Hrádka, zásluhou rodičů projektem "Dětí až na půdu", nadačních fondů Helias a Boxmeer a dalšími dárci bylo možné v měsících červenci a v srpnu 2017 realizovat projekt "Nová třída Waldorfské mateřské školy".
Mateřská škola má tři třídy s celkovou kapacitou 46 dětí, v jedné třídě jsou dvě děti přijaty na sdílenou docházku. Přijímány jsou děti od tří let. Kolektiv dětí ve třídě je věkově smíšený. Naše MŠ není spádová, přijímáme děti ze širokého okolí.

Provoz mateřské školy je od 6:45 hod. do 16:30 hod.

Škola pracuje na principech waldorfské pedagogiky. Průběh každého dne má pravidelný rytmus - režim dne. Děti mají dostatečný prostor pro vlastní hru, rozvoj vlastní iniciativy a prostor pro společnou práci s paní učitelkou. Tyto činnosti jsou v rovnováze. Každý den mají děti jednu hlavní činnost, která se postupně rozvíjí. Během týdne se pravidelně střídají tyto činnosti:

  • akvarelové malování
  • práce s potravinami
  • modelování ze včelího vosku
  • kreslení voskovými bločky
  • dlouhá vycházka do přírody
  • práce s papírem, přírodninou
  • pohybová činnost, eurytmie

Zpěv není samostatnou řízenou činností. Zpíváme při každé příležitosti, zpěv doprovází umělecké činnosti, pohádky, je přítomen při ranních hrách a poledním odpočinku.

Pohybové, výtvarné a hudební činnosti jsou zastoupeny rovnoměrně.

Děti pracují a hrají si převážně s přírodními materiály.

Waldorfská škola České Budějovice - mateřská škola, základní škola a střední škola o. p. s.

Pracoviště mateřská škola:

Hornická 40/5, 373 71 Rudolfov (otevřít mapu)
skolka (zavináč) waldorfcb.cz
www.waldorfcb.cz

Více v kontaktech.

© 2001–2021 QUIN.CZ   tiráž | mapa stránek | nahoru ↑