Přeskočit navigaci

Zájezd do Anglie 2013

Texty z „cestovního deníčku“ žaček Adélky (7.W), Aničky (8.W) a Kačky (9.W).

S lodními kufry a taškami (plnými jídla) jsme nastoupili do autobusu. Slečna průvodkyně nás přívětivě přivítala. A pak už jsme přejeli přes ČR, Německo, Belgii až do Calais ve Francii, kde jsme se nalodili na trajekt. Modré vlny nás unášely směr Anglie. A za rozbřesku jsme uviděli bílé majestátní doverské útesy.

nahoru

Day 1 – Unavený Oxford

Přestože jsme v autobuse téměř vůbec nespali, celodenní návštěvu Oxfordu jsme si užili. Slečna průvodkyně Marta byla neúnavná a s obrovskou chutí nám ukazovala oxfordské koleje (žádná z nich nás bohužel nepřijala). Večer nás přivítaly naše anglické hostitelské rodiny.

nahoru

Day 2 – London No. 1

Po snídani, která se skládala u většiny rodin z cereálií a toustů, jsme konečně vyrazili do Londýna. V autobuse jsme si sdělovali zážitky z rodin a při tom jsme uvízli v koloně, která byla pro tuto dobu dne v okolí Londýna typická. Říká se, že koho nudí Londýn, toho nudí život – nás tedy rozhodně Londýn (ani život) nenudil. Od London Eye (Londýnského Oka) jsme přešli přes Temži k Big Benu a parlamentu a odtud pak k Westminsterskému opatství. Pak následovala 10 Downing Street (sídlo britského premiéra) a Trafalgarské náměstí. Odtud jsme pokračovali k dlouho očekávanému Buckinghamskému paláci (mimochodem – „Her Majesty“ nebyla doma; škoda…). Posléze jsme si také vzhledem k nádhernému počasí udělali piknik v Hyde Parku. První návštěvu Londýna jsme zakončili v muzeích – Victoria and Albert Museum (móda a šperky), Science Museum (věda a technika) a Natural History Museum (přírodní vědy).

nahoru

Day 3 – Stratford + Warwick Castle

Ráno jsme vyrazili směr Stratford. Je to městečko, kde se narodil William Shakespeare, a není divu, že jsou na to místní náležitě hrdí. Shakespearova přítomnost byla vidět takřka na každém kroku. Viděli jsme jeho rodný dům, velké divadlo, které je domovem Královské Shakespearovské divadelní společnosti, a také kostel s básníkovými ostatky. Na Warwick Castle se probouzela k životu doba dávno minulá. Díky expozicím voskových figurín v dobových kostýmech, zprostředkovaných muzeem Madamme Tussauds (současným vlastníkem hradu Warwick), jsme měli možnost nahlédnout do minulosti. Z vysokých věží jsme se zase rozhlédli po krásném okolí a na závěr jsme shlédli střelbu z největšího trebuchetu na světě. Pak jsme se vrátili do rodin.

nahoru

Day 4 – London No. 2 + cesta domů

Po poslední snídani, která se opět skládala převážně z cereálií a toustů, jsme vyrazili podruhé do Londýna, tentokrát těžší o své lodní kufry. V autobuse jsme většinou pospávali, protože jsme vyráželi o hodinu dříve než obvykle, ale zase jsme díky tomu neuvízli v koloně. Naše druhá návštěva Londýna začala na Piccadilly Circus a přes Čínskou čtvrť jsme pokračovali ke Covent Garden, kde jsme měli rozchod a shlédli jsme představení pouličního komika. Pak jsme občerstveni pokračovali k Saint Paul´s Cathedral a Tower Bridge. Cestou jsme viděli Shakespearovo divadlo Globe a prince Charlese. Po Tower Bridge následovala Tower of London a poté jsme jeli lodí na Greenwich, kde jsme se vyfotili u nultého poledníku a dali si naši piknikovou večeři před odjezdem do ČR. V autobuse tentokrát skoro všichni spali, protože učitelé a neúnavná Marta vyčerpali všechnu naši energii devítihodinovým pochodem po Londýně.

nahoru

© 2001–2022 QUIN.CZ   tiráž | mapa stránek | nahoru ↑